free portfolio web templates

OKSİJENLİ TERAPİ

Cilde dogal oksijen verilerek yapılan oksijen terapi yurtdışında yıllardır uygulanmaktadır. Cilt ve vücut bakımında da uygulanan oksijen basıncı 0,6 bar ile 1 bar arası değismektedir. Yoğunlaştırılmış bu oksijenin basıncı uygulamaların sonuçlarını ve oksijen aktivitörlü ürünün etkilerini arttırmaktadır. Bu bakımlarda kullanılan özel kozmetik ürünün içerisinde A,C,E vitaminleri, aleo vera bitki özü ve oksijen aktivitörlü sıvı bulunmaktadır.

Yukarıda içerigini belirttiğimiz özel ürün ve oksijen cilde ilk püskürtüldüğü anda bile, 1 bar basıncında etkisi ile cildin alt katmanlarına ulaşabilme özelliğindedir. Dolayısıyla ürünün herhangi bir baskı yöntemi ile yedirilmesine gerek yoktur.

Oksijen terapi uygulanmaya başlandığı ilk andan itibaren, oksijen aktivitörlü ürün ve oksijen cildin alt katmanlarına kadar ulaşarak kan dolaşımını hızlandırır, toksinlerin atılmasını sağlar, cildin hücre abolizmasını çalıştırarak hücre yaşlanmasını geciktirir.

Oksijen terapi cilde belirli bir basınçla uygulandığı için masaj etkisi yapar ve böylelikle kolajen ve elastin senaaaini uyarır. Cildimizdeki hücrelerin görevlerini yerine getirebilmeleri için enerjiye ihtiyaçları vardır, genç ciltlerde bu tarz problemler yoktur. Çünkü epidermişleri yeteri kadar oksijen ve besini rahatlıkla alabilmektedirler. Yaş ilerledikçe serbest radikaller, hatalı beslenme, yanlış kullanılan kozmetikler, sigara tüketimi ve özellikle güneşin zararlı etkileri cilt hücrelerimize zarar vermektedir, böylece cildimiz yıpranmaya, incelmeye, lekelenmeye, kırışmaya ve sarkmaya başlamaktadır. Kısacası oksijen olmazsa hayat olmaz, aaaabolizma çalışmaz, cilt ve vücut hücrelerine enerji gitmez, hücreler yenilenmez ve böylece yaşlanma süreci başlamış olur.

OKSİJEN TERAPİ NE SAĞLIYOR

Cildin alt katmanlarına ulaşan oksijen abolizmayı hızlandırarak, vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlıyor. Bunun sonucu toksin birikimine bağlı oluşan akne, sivilce ve siyah nokta oluşumu gibi sorunlar ortadan kalkıyor. Bir başka deyişle cildin yağ salgılaması dengeleniyor.

Dokuların canlanmasına yardımcı oluyor.

Cildin destek dokusunu oluşturan kolajen ve elastin seviyesini arttiriyor.

A, C, E vitaminleri antioksidan etkisi gösteriyor.

Cildin nem ihtiyacını sağlıyor

Gözaltı torbalarının giderilmesini sağlıyor

Güneş ve sivilce izlerinin açılmasını sağlıyor

Kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma sağlanıyor

Cilt canlı, berrak ve pürüzsüz bir görünüm alıyor

Ciltteki sarkma ve deformasyonları azaltarak gergin bir görünüm sağlıyor

Vücut bakımlarında özellikle oksijenin yağ yakıcı özelliğinden dolayı selülit bakımlarında da son derece iyi neticeler alınmaktadır.

Cilt bakımlarında olduğu gibi vücut bakımlarında da deforme olmuş ve sarkmış dokunun sıkılaştırılmasında da güvenle kullanılmaktadır.