develop own website

LENF DRENAJ

Lenf Drenajı Nedir Nasıl Yapılır ?

Lenf drenajı adı verilen bölgesel incelme uygulamasının temelinde, kan dolaşımının önemli bir parçası olan lenf dolaşımının metabolizma hızını artırması, ciltteki ve deri altı yağ tabakalarında kilolara neden olan toksinlerin vücut dışına atılması ve de kan dolaşımı sayesinde daha fazla oksijenin dokulara ulaşması yatmaktadır. Bu bakımdan özellikle cilde yakın bölgelerdeki yağ dokularını eritmek için lenf drenajı yöntemi kullanılmaktadır.

Lenf Drenaj uygulamaları, Karın , bacak ve kol manşetleri ile tüm vücuttaki lenf sisteminin etkin bir biçimde drenajı sağlanmakta, ödemler çözülmekte, kan dolaşımı artmakta ve lenf kanallarındaki metabolitler vücuttan uzaklaştırılmaktadır.

Çamur sargılama, Vücuda uygulanan çamur maskeleri ile çamurun içindeki vücut için gerekli elektrolit ve mineraller vücuda girmekte bölgesel olarak metabolizma hızlanmakta, ciltte bir toparlanma, incelme ve pürüzsüzleşme gözlenmektedir. Yosun sargılama ve vibrasyon masajı (G5); Vibrasyon masajı ile birlikte yosun uygulamaları ile yosun cildin derinliklerine inmekte cilt için gerekli elektrolit, mineral ve vitaminleri içeren yosundan cilt maksimum oranda faydalanmaktadır.

Metabolizma artışı ile yağlar yakılmakta bölgesel incelme ve sıkılaşma sağlanmaktadır. Elektroterapi ; Düşük akımlar ile belirli bölgelerdeki kaslar uyarılmakta ve bölgedeki yağların yakılması sağlanmaktadır. Bölgesel incelme ve sıkılaşmada etkin bir yöntem olarak uzun yıllardır kullanılmaktadır.

LENF DRENAJ MASAJI

Özellikle selülit, lokal zayıflama ve vücut sıkılaştırma programlarında sonucun kalite ve kalıcılığını arttırmak için proslim24 aracı ile birlikte uygulanan yöntemdir. Prosör adı verilen bir cihaz ile gerçekleştirilen bu yöntem ayak parmak uçlarından itibaren bele kadar uygulanan yoğun bir masaj tekniğine dayalıdır. Sistemin en önemli özelliği vücutta lokal fazlalık ve selülite yol açan ödem ve toksinlerin atılmasını ve dolaşım sisteminin düzenlenmesini sağlamaktadır.

Selülit ve lokal fazlalık programlarında tek başına uygulanabileceği gibi uzun vadede kişinin tekrar aynı sorunlarla karşılaşmaması için ProSlim24 cihazıyla birarada uygulanabilir. Günde ortalama 1,5 - 2 litre su içilirse alınacak sonuç mükemmel olacaktır. Son derece dinlendirici ve rahatlatıcı bir masaj yapan bu cihaz bacaklarda oluşan ağırlık ve ağrı hissinin de azalmasına yardımcı olur. 10-15 Seanslık bir kür sonucunda selülitli dokunun çözülmesini ve vücudun forma girmesini sağlar. Problemin derecesine göre prosör cihazını tamamen doğal içerikli deniz kili ve yosun ürünleri ile de destekliyebiliriz.