free html5 templates

LAZER EPİLASYON

Komple lazer epilasyon sadece 790 tl

Son yıllarda, çok rağbet gören alternatif tıp uygulamalarının başında ozon terapi ya da Almanların deyimiyle 'kan yıkama' geliyor.

Ozon saunanın faydaları nelerdir ?

Son yıllarda, çok rağbet gören alternatif tıp uygulamalarının başında ozon terapi ya da Almanların deyimiyle 'kan yıkama' geliyor. İktidarsızlıktan strese, kanserden yaşlılığa pek çok derde çare olan ozon tedavisine ABD de yılda 3 milyar dolar harcanıyor. Performansı artırdığından sporda doping olarak da kabul edilen ozon terapi sporcular tarafından çok tercih edilmektedir. Ozon terapi en çok erkeklerde yaşlanmanın etkilerini azaltmak için kullanılmaktadır. Ozon tedavisi erkeklerde sıkça görülen cinsel fonksiyon bozukluklarında dolaşımı düzenlediği için tercih edilmektedir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği için ayrıca grip aşısı olmanıza gerek kalmaz. Bir sauna yarım saat sürüyor. Her bir seanstan sonra efor sarf edilmemesi tavsiye edilmektedir. Gençleştirmeden pek çok rahatsızlığın tedavisine kadar olan faydaları soymakla biliyor.

Ozon Nedir ?

Ozon uç oksıyon atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir. (O3). İki atomlu normal oksijenin (O2) çok yüksek enerji soktur. Oda sıcaklığında renksiz karakteristik kokusu olan bir gazdır. İsmi Yunanca Tanrının Notası manasına gelen özelinden gelir. Alman kimyacı Christion Friedrıch Schonblen tarafından 1840 yılında keşfedildi. Çok güçlü okside olma ve çok etkili, dezenfekte olma özelliği sayesinde, Dünya çapında içme suyu sağlayan arıtma tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılmaktadır. Yurtdışında oldukça pahalı olan bu yöntem Türkiye de pek bilinmediğinden az sayıda klinik tarafından uygulanmakta ancak büyük bir ilgi ile her geçen gün gelişmekte ve yaygınlaşmaktadır.

Kanserden Koruyor

1.Dünya Savaşı sırasında Almanlar tarafından keşfedilen, Yılda en az 5 seans yaptırılan kan yıkama yönteminin bağışıklık sistemini güçlendirerek performansı arıtrır. Şehirde sürekli toksine maruz kalıyoruz. Bu yöntem kanser gibi ölümcül hastalıklara riskini en az indirgiyor.

Stres Oksijensiz Bırakıyor

Oksijen yaşamınıza sürdürmemiz için gerekli olan en önemli öğelerden birisidir. Vücudumuzun her bir hücresi oksijene ihtiyaç duyuyor. Ancak hepimizin yaşamında zamanla oksijen alımında bir düşüş ve beynimizde kullandığımız oksijen miktarında azalma oluyor.

Günlük yaşam mücadelesi iş yoğunluğu, mesleki ve aileci sıkıntılar, endüstriyel olarak hazırlanan gıda ürünleri, çevre kirliği, nikotin alkol, kahve, kötü alışkanlıklar, yanlış yaşam biçimi ve hatalı beslenme, hareketsizlik, hastalık ve enfeksiyonların her biri başlı başına stres faktörü oluşturuyor. Tüm bunlara normal yaşlanma süreci de eklenince insan vücudunun oksijen ihtiyacı fazlalaşıyor. Oksijen yetersiz olduğunda organ ve hücrelerin çalışması aksıyor. İşte, tam bu noktada ozon terapi kanı oksijene doyurarak dokulardaki oksijen asyönü artırıyor.

Dünyada Almanya, İngiltere, ABD, Malezya, Brezilya gibi pek çok ülkede sadece ozon terapi yapan özel hastaneler mevcuttur. İtalya da özel kürsüsü, Almanya daysa 8 bin hekim ozon terapi uygulamaktadır.

Kanser Tedavisinde Tamamlayıcı

Kanser tedavisinde ilave ya da tamamlayıcı olarak düşük dozlarda 'majör otohemoterapi' adı altında veya minorotohemoterapi olarak ozon kullanılıyor. Aktive edilmiş oksijen bağışıklık sistemini uyararak, beyaz kan hücrelerinden anti-kanser maddelerinin salınmasını, kanın dolaşımını artırarak alyuvarların, kalpten en uzaktaki dokular ve hücrelere ulaşabilmesi için en küçük damarlarda bile hareket edecek kadar esnek olmasını sağlıyor. Sadece anemisi, kanla ilgili rahatsızlığı olan hastalara uygulama yapılmıyor. Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Ozon, bağışıklık sisteminin zayıfladığı bütün hastalıklarda etkili. Ozon gazı, ciltten emilim yoluyla alındığı zaman hücrenin oksijenlenmesini artırarak yaşlanmaya neden olan serbest radikalleri engelliyor. Ameliyat sonrası halsizlik durumlarında kireçlenmelerde, eklem ağrılarında, sporcuların performansını artırmada ozan tedavisinden çok iyi sonuçlar elde ediliyor. Bunun dışında soker hastalarında meydana gelen acık kapatılmasında kullanılan ozon açık yarası olmayan

Ozon Sauna Nedir ?

Stres selüloit giderici, zayıflatıcı, toksin atıcı, sindirim, dolaşım düzenleyici, cildi sıkılaştırıcı ve güzelleştirici gibi özellikleri bulunan vücut bakım ünitesinin en önemli özelliği performanslı kilo vermeye yardımcı olmasıdır.

Genellikle, sarkık vücutlar, karın, bacaklar, kalça popo, ve belde, yerleşen yağ ve selüloit depolarına son noktayı koymak için kullanılır.

Ozon sauna ile ısı derinin 4 ile 6 santimetre altına nüfus geliyor. Böylelikle yağlama ve yağ parçaları arasında birikmiş olan toksinlere rahatlıkla ulaşılıp buharlı klasik saunaya göre 7 kar daha fazla terleme yapar.

Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudunun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri virüs mantarları öldürür.

Ozon Saunanın Yararları

1) Toksin ve vücuda zararlı maddelerin vücuttan atılmasına katkısı ile Detoks Etkili Isı ve ozonun etkisi ile kan dolaşımı hızlanır.

2) Artan dolaşım hızı, artan beden ısısı ve ozonun etkisi ile zayıflama etkisi bulunmaktadır.

3) Böbrek yoluyla atılan bir çok toksik detoks eksi ile vücuttan atılır buda böbrek fonksiyonlarına olumlu katkı sağlamaktadır.

4) Ozon gazı vücudumuza girmesiyle oluşturduğu biyolojik ve kimyasal reaksiyonlar sayesinde özellikle mikrobik kaynaklı bir çok hastalığa karşı bağışıklık sistemimizi güçlendirmektedir.

5) İnsan hayatında önemli rol oynayan çeşitli hormonal sistemler aktive olarak sağlıklı düzeylerde çalışmasını sağlanır.

6) Yorgunluğu giderir, zindelik verir

7) Ağrıya neden olan temelde dokularda bazı zararlı toksinlerin birikmesi, çeşitli nedenlere bağlı ödemler, dolaşım bozuklukları ve yetersizlikleridir. Isı, nem ve ozon oksijen yardımıyla artan dolaşım, azalan ödem ve toksinlerin ortamda uzaklaştırılması ağrı hissinin yok olmasını sağlar.

8) İnsan derisi vücudu dış ortamdan gelebilecek çeşitli mikroplara karşı korur.

9) Bir çok mantar, bakteri deriye nüfuz ederek çeşitli hastalıklara neden olur. Ozon ve oksijenin yardımıyla bu tür zararlı mikro organizmalara öldürülüp etkisiz hala getirilir.

10) Üst düzeyde bulunan ölü ve yaşlı hücreler dökülerek alttan genç sağlıklı hücrelerin gelmesi sağlanır.

11) Selüloitleri giderir ve oluşumunu önler.

12) Kanserin meydana gelmesinde en önemli etkenlerin başında doku ve hücrelerin yetersiz oksijenlenmesi ve toksik maddelerin doklarda birikerek yarattığı olumsuz etkiler gelir. Ozon sauna bu nedene yönelik olarak yararlı etkileri ile kansere karşı koruyucu yarar sağlar.

13) Beyin fonksiyonlarını geliştirir.

14) Ruhsal şikâyetleri azaltır.

Ozon Sauna Kimlere Uygulanır

Aslında ozon sauna yararlı etkilerini elde etmek isteyen herkese uygulanabilir. Herhangi bir hastalığı sağlık sorunu olmasa da tüm dileyenlerde sağlık düzeylerini yükseltmek ve daha zinde olunması amacıyla yararlanır.

Ozon Sauna Kimlere Uygulanamaz

Genel olarak ozon tedavisinin sakıncalı olduğu pek bir özel durum yoktur. Kontrolsüz hipertroldl ve konjenltal Faizim konusunda dikkatli olunmalıdır. Bunun dışında yüksek ısının sakıncalı olabileceği nadir kalp hastalarında daha düşük ısı uygulaması yapılması emniyetli olacaktır.